EiS na Facebook FanPage EiS na Twitter EiS na YouTube EiS na Google+ EiS News - kanał RSS EiS Forum News - kanał RSS

Ulubiony kiosk EiS
Prenumerata/e-wydania
Status użytkownika
 Nie jesteś zalogowanym/zarejestrowanym użytkownikiem serwisu EiS
       Zaloguj/zarejestruj się

 EiS w grudniu
EiS 12/2017

   Spis treści
   DVD + ONLINE


Poradnik EiS
Poradnik EiS - ZACZNIJ WSZYSTKO OD NOWA!

Spis treściEiS PLUS 5
BEATS & BASS

   Spis treści
   Na płycie DVD


EiS PLUS 6
TWORZENIE MUZYKI W KOMPUTERZE - Praktyczny Poradnik

Spis treściEiS PLUS 7
SPRZĘT DO STUDIA

Spis treściEiS - numery archiwalne
     Strona główna archiwum

  EiS 2001-04
2001-04
T E C H N O L O G I A
Systemy bezprzewodowe VHF.
Porównanie bezprzewodowych systemów wyposażonych w mikrofon do ręki, takie bowiem systemy cieszą się w naszym kraju największą popularnością wśród nabywców i są często stosowane nawet na niektórych scenach profesjonalnych.

Książki z serii "Sound On Sound".
W ofercie wydawnictwa Sanctuary Publishing znajdziemy kilkanaście pozycji dotyczących rejestracji dźwięku. Spośród nich wybraliśmy siedem, które postanowiliśmy wam przedstawić.

Historia muzyki elektronicznej. Połowa ubiegłego wieku...
Lata czterdzieste XX wieku były okresem, w którym świat konstruktorów bardziej był zajęty rozwijaniem technologii służących innym celom niż sztuka i być może to był główny powód, że nie powstał w tym czasie instrument elektroniczny, który stałby się kamieniem milowym w rozwoju tej dziedziny.

Dźwięk w Internecie. Technologie dźwiękowe w Internecie.
Dobrze zaprojektowana i poprawnie zaimplementowana oprawa dźwiękowa może stać się magnesem przyciągającym gości na naszą stronę internetową.

Sekwencery. Kontrolery ciągłe jeszcze raz w akcji.
Jeśli zainteresował was artykuł zamieszczony w poprzednim numerze EiS, powinniście zapoznać się także z tym tekstem. Opiszemy tu, jak uzyskać ciekawsze brzmienia solowe, efekty modulacyjne i symulację brzmienia sekcji instrumentalnych.

Cubase VST w praktyce - cz. 9.
W ostatnim odcinku cyklu poświęconego programowi Cubase VST dowiemy się do czego służą punkty "Q", "M" oraz punkty korelacji (Hitpoints) i w jaki sposób wyrównać MIDI z audio lub odwrotnie.

Jego Wysokość Midas.
Od początku lat 70. trafiają na światowy rynek kolejne modele mikserów firmowane znakiem Midas. Przy projektowaniu każdego z nich zawsze są uwzględniane wskazówki inżynierów dźwięku o uznanej w świecie reputacji, którzy swoją renomę zbudowali również w oparciu o miksery tej właśnie firmy.

Podstawy inteligentnych systemów oświetleniowych.
Artykuł ten przeznaczony jest dla osób, które nie mają większego doświadczenia w zakresie eksploatacji inteligentnych systemów oświetleniowych.

Avolites Azure 2000.
Historia brytyjskiej firmy Avolites sięga połowy lat 70. Wtedy to kilku pracowników firmy oświetleniowej postanowiło wykonać własne sterowniki mocy (ściemniacze), gdyż te, które stosowali w swojej pracy były źródłem nieustannych problemów i wymagały ciągłych napraw. Ich produkty okazały się na tyle dobre, że postanowili wdrożyć produkcję na większą skalę...

R E L A C J E
NAMM 2001 - cz.3. Welcome Back Again.
Przy oszałamiającym rozwoju technologii cyfrowego zapisu i obróbki dźwięku bodajże najważniejszym aspektem tej rewolucji jest jej systematyczne tanienie. I to jest najbardziej obiecujący akcent historycznych już targów NAMM 2001.

T E S T Y
Serato Pitch'n Time 2
Stosowanie komputerowych systemów dźwiękowych w studiach nagraniowych, pozwala na rzecz niewyobrażalną w klasycznym studiu, czyli zmianę wysokości dźwięku niezależnie od tempa utworu.

Yamaha SU200
Ostatnim krokiem Yamahy w dziedzinie urządzeń sampling/groove jest SU200, niewielkie urządzenie w srebrnej obudowie, z podświetlanymi przyciskami i padami.

Box Electronics V200E Crescendo
Zestaw doskonale nadaje się do nagłaśniania niewielkich imprez okolicznościowych. Wbudowany w kolumnę mikser, wzmacniacz mocy i łatwy w obsłudze procesor efektów pozwalają na szybkie uruchomienie systemu.

Ohm TRS-112
Ohm TRS-112 jest jednym z najciekawszych kompaktowych monitorów scenicznych z jakimi miałem do czynienia. Mimo małych oferuje dobrą skuteczność i czytelne brzmienie.

Joemeek JM47/Pro Channel VC3Q
Opisywany zestaw jest bardzo dobrą propozycją dla praktycznie każdego studia nagraniowego. Zainteresować się nim powinny szczególnie mniej zasobne finansowo stanowiska audio.

NTP 488-200A
Tester 488-200A duńskiej firmy NTP Elektronik jest kompaktowym przyrządem pomiarowym, pozwalającym w sposób łatwy i szybki ocenić parametry cyfrowego sygnału audio.

Mackie CFX20
Miksery z serii CFX przeznaczone są do pracy na żywo i z myślą o tych zastosowaniach wyposażone zostały w procesor efektów, 9-pasmowy korektor graficzny na wyjściu stereo i wyjście do podłączenia toru subwoofera.

Native Instruments B4
Podobnie jak Pro-52, tak i B4 jest bardzo wiernie naśladuje oryginalny instrument - tak pod względem brzmienia, jak i układu graficznego.

S T A Ł E    R U B R Y K I
Od redakcji
Bez kabla

Przyślij mam swoje demo
Najlepsi demowicze w kwietniu 2001.

Instrument jak ze snu
Felieton

     Strona główna archiwum
PARTNERZY
Studia Nagraniowe i Koncertowe Polskiego Radia  Kancelaria Adwokacka - Damian Kosmala  Polskie Stowarzyszenie Realizatorów Dźwięku  LIVE SOUND & Installation  E-Muzyk.pl
PATRONATY
    Warsaw Electronic Festival     
AVT KORPORACJA
© by AVT Wydawnictwo 2016, All right reserved

----- Account: pp.eis.compl -----