EiS na Facebook FanPage EiS na Twitter EiS na YouTube EiS na Google+ EiS News - kanał RSS EiS Forum News - kanał RSS

Ulubiony kiosk EiS
Prenumerata/e-wydania
Status użytkownika
 Nie jesteś zalogowanym/zarejestrowanym użytkownikiem serwisu EiS
       Zaloguj/zarejestruj się

 EiS w grudniu
EiS 12/2017

   Spis treści
   DVD + ONLINE


Poradnik EiS
Poradnik EiS - ZACZNIJ WSZYSTKO OD NOWA!

Spis treściEiS PLUS 5
BEATS & BASS

   Spis treści
   Na płycie DVD


EiS PLUS 6
TWORZENIE MUZYKI W KOMPUTERZE - Praktyczny Poradnik

Spis treściEiS PLUS 7
SPRZĘT DO STUDIA

Spis treściEiS - numery archiwalne
     Strona główna archiwum

  EiS 2001-05
2001-05
T E C H N O L O G I A
Najtańsze mikrofony świata
Nic nie dorówna brzmieniu niemieckich mikrofonów, ale całkiem poprawna praca ich chińskich odpowiedników skłania do zastanowienia. Biorąc pod uwagę niewiarygodnie niskie ceny, bardzo dobre brzmienie i poprawną jakość wykonania traktowałbym tę ofertę z należytą uwagą.

Wczesna alternatywa dla syntezatorów Buchla i Moog - ARP 2500
Model 2500 był jednym z najbardziej złożonych instrumentów. Oprócz stabilności stroju miał charakteryzować się zminimalizowaną liczbę kabli krosujących.

Kreatywne użycie filtrów w remiksach
Czytelnicy często zadają pytania, jakie efekty są najczęściej stosowane w nowoczesnej muzyce elektronicznej. Niemal zawsze można odpowiedzieć jednakowo: filtry!

Głośniki małe i duże (1)
Zestawy głośnikowe różnią się od siebie kształtem, ciężarem, systemem mocowań służących do podwieszania, a po odsłonięciu maskownicy okazałoby się, że także innymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, ale mają jedną wspólną cechę - wszystkie wyposażone są w głośniki.

FAQ. "Banalne" pytania - cz. 3
Kłopoty z zasilaniem w różnych regionach świata, szum wentylatora komputerowego, wyłączanie urządzeń, trwałość lamp elektronowych, przewijanie taśm, to niektóre tematy tego odcinka "banalnych" pytań.

Mastering z wtyczkami Waves
Kilka technik, które możesz zastosować już podczas najbliższej sesji miksowania czy masteringu. Wszystkie opisane procesy wykonane były w oparciu o wtyczki firmy Waves.

Sound Forge 5.0. Kuźnia numer pięć
Rosnąca na rynku edytorów audio przewaga WaveLaba skłoniła programistów z Sonic Foundry (dźwiękowa odlewnia...) do opracowania wersji 4.5, a niedawno - zupełnie niespodziewanie - do zaprezentowania beta-wersji 5.0.

Zanim zakręcisz. Przygotowanie do próby
Zanim zaczniemy odprawiać swoje egzorcyzmy nad mikserem, musimy jeszcze wykonać kilka prozaicznych czynności, czyli ustawić i podłączyć nasz system nagłośnieniowy oraz przygotować scenę.

Cakewalk Pro Audio. Cakewalk w praktyce (1)
Cakewalk Pro Audio jest narzędziem zaprojektowanym dla muzyków, kompozytorów, aranżerów, inżynierów nagraniowych i twórców zaangażowanych w prezentacje multimedialne lub dźwięk do filmu.

R O Z M O W Y
Już nie ma dużych tras...
Lucjan Siwczyk - szef firmy oświetleniowej Transcolor - opowiada o historii, dokonaniach i planach na przyszłość.

Światła na Milionerów!
Milionerzy, to znany zapewne wszystkim teleturniej realizowany przez firmę Endemol. Emocjom podczas gry towarzyszy gra świateł, doskonale skorelowanych z tym, co widzimy na szklanym ekranie.

T E S T Y
Access Virus b
Praca z tym instrumentem to prawdziwa przyjemność dla każdego muzyka - tego, któremu wystarczą proste, syntetyczne barwy i ograniczy się do podstawowych parametrów, ale także niestrudzonego eksperymentatora.

Alesis Andromeda A6
Andromeda jest jednym z wielu produktów, jakie ukazały się ostatnio na rynku w duchu reanimacji klasycznego brzmienia analogów. Jest to natomiast jeden z nielicznych prawdziwych syntezatorów analogowych.

Hand Box ATX-1200
ATX-1200 jest wartościowym wzmacniaczem, który może znaleźć zastosowanie w małych i średnich dwudrożnych systemach nagłośnieniowych.

ADS DPA2200
Patrząc na cenę DPA2200 nie należy zapominać, że zawiera się w niej koszt praktycznie dwóch stereofonicznych wzmacniaczy mocy i zwrotnicy aktywnej.

AKG WMS40
Model WMS40 opracowano z myślą o tych odbiorcach, którzy poszukują taniego i prostego w obsłudze systemu UHF.

Electro-Voice N/DYM Wireless
N/DYM Wireless jest systemem UHF do pracy w zakresie 800-814MHz na dziesięciu wybieranych kanałach. System przeszukiwania częstotliwości o nazwie ClearScan pozwala na znalezienie wolnego od zakłóceń kanału transmisji.

Trantec Systems S4000IEM
W klasie bezprzewodowych odsłuchów osobistych Trantec może okazać się przebojem, tym bardziej że producent daje dwa odbiorniki w cenie jednego.

Bellari ADB3b, MP110, MP105
Bellari to niewielka manufaktura mieszcząca się w Salt Lake City. W jej ofercie znajdziemy kilka produktów, które mają jedną cechę wspólną - zbudowano je ręcznie z wykorzystaniem lamp próżniowych.

Ibanez Tone-Lok TS7, SM7, FZ7, DS7
Z czterech opisanych tu efektów każdy może wybrać coś dla siebie: Tubescreamer to doskonały efekt overdrive, Fuzz pozwala na wykreowanie ciepłej, lejącej się barwy solowej, Smash Box umożliwia łatwe uzyskanie sprzężenia, a Distortion to świetna propozycja dla czcicieli brzmienia a la AC/DC.

Yamaha DME32
DME32 nie jest produktem tanim. Biorąc jednak pod uwagę to, co można przy jego użyciu uzyskać, jak również drzemiącą w nim zaawansowaną technologię, przelicznik ceny do możliwości jest jednak chyba bardzo dobry.

S T A Ł E    R U B R Y K I
Od redakcji
Trochę spraw porządkowych

Przyślij mam swoje demo
Najlepsi demowicze w maju 2001.

Mądrze i na temat
Felieton

     Strona główna archiwum
PARTNERZY
Studia Nagraniowe i Koncertowe Polskiego Radia  Kancelaria Adwokacka - Damian Kosmala  Polskie Stowarzyszenie Realizatorów Dźwięku  LIVE SOUND & Installation  E-Muzyk.pl
PATRONATY
    Warsaw Electronic Festival     
AVT KORPORACJA
© by AVT Wydawnictwo 2016, All right reserved

----- Account: pp.eis.compl -----