EiS na Facebook FanPage EiS na Twitter EiS na YouTube EiS na Google+ EiS News - kanał RSS EiS Forum News - kanał RSS

Ulubiony kiosk EiS
Prenumerata/e-wydania
Status użytkownika
 Nie jesteś zalogowanym/zarejestrowanym użytkownikiem serwisu EiS
       Zaloguj/zarejestruj się

 EiS w grudniu
EiS 12/2017

   Spis treści
   DVD + ONLINE


Poradnik EiS
Poradnik EiS - ZACZNIJ WSZYSTKO OD NOWA!

Spis treściEiS PLUS 5
BEATS & BASS

   Spis treści
   Na płycie DVD


EiS PLUS 6
TWORZENIE MUZYKI W KOMPUTERZE - Praktyczny Poradnik

Spis treściEiS PLUS 7
SPRZĘT DO STUDIA

Spis treściEiS - numery archiwalne
     Strona główna archiwum

  EiS 2001-02
2001-02
T E C H N O L O G I A
FAQ. "Banalne" pytania...
W waszych listach często można znaleźć pytania, które bardziej doświadczonym mogą wydać się banalne. Zgodnie z maksymą, że najtrudniejsze są najprostsze pytania, postanowiliśmy zebrać te najczęściej występujące i udzielić nań odpowiedzi.

Warsztaty. Cakewalk Express 8
Cakewalk Express jest idealną propozycją dla osób, które z pomocą komputera chcą wykonywać muzykę w oparciu o MIDI, podpierając się ścieżkami audio jedynie w celu zapisania np. solówki gitary czy dogrania wokalu.

Multimedia. Pamiętajcie o wideo!
Tak jak niegdyś projektowe studia nagrań były zastrzeżone wyłącznie dla elity, tak i do niedawna słowa "studio wideo" oraz "budżetowe" nigdy nie występowały razem. Wszystko się jednak zmienia dzięki technologii wideo cyfrowego.

Sekwencery. Sekwencery MIDI dla początkujących (4).
Wygodnie jest mieć możliwość tworzenia muzyki o różnym charakterze rytmicznym. Współczesne sekwencery wyposażone są w całą gamę narzędzi, które pozwalają dowolnie kształtować produkowane przez nas rytmy.

Nagłośnienie. Sekret nie kryje się w mocy.
Kiedy czytałem o jednej z tras Cockera, podczas której zastosowano potężny system EAW, spodziewałem się wielkich kiści zwisających po obu stronach sceny. Jednak zamiast ogromnych zestawów po obu stronach wisiały półkoliście niepozorne wstążki złożone z ośmiu małych kolumn KF 860 firmy EAW.

Efekt Haasa. Ożywianie ścieżek za pomocą efektu Haasa.
Jeśli szukasz dynamicznego efektu stereo, sprawiającego że ścieżki monofoniczne nabiorą wigoru, a efekt autopanoramowania wydaje ci się zbyt staromodny, najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie efektu Haasa.

Cubase VST w praktyce - cz. 7
W kolejnym odcinku kontynuujemy zmagania z partyturą, a dokładniej z zapisem symboli akordów. Oprócz tego kilka słów o najważniejszych modułach i sposobach ich wykorzystania.

T E S T Y
Sibelius
Intuicyjny interfejs, szybkość pracy, ogromne możliwości edycyjne, to atuty, które powinny skłonić każdego muzyka do bliższego kontaktu z tym programem - jednym z najpotężniejszych i najwszechstronniejszych programów do komputerowego składu nut.

Novation Supernova II
Na tle konkurencji Supernova II prezentuje się znakomicie, bez wątpienia lokując w ścisłej czołówce.

MAM Warp 9
Testowane urządzenie to najprawdziwszy analogowy filtr z zestawem modulatorów i wzmacniaczem. Inaczej mówiąc mamy do czynienia z niemal kompletnym analogowym syntezatorem - brakuje jedynie oscylatorów.

Pure Distribution EH1901, CP1902, ME1903
W skład serii urządzeń wchodzi kompresor, procesor psychoakustyczny i multiefekt.

DigiTech RP100
Czy jest najbardziej zaawansowanym procesorem gitarowym wszechczasów? W swojej klasie, wielkości i przedziale cenowym - na pewno.

Line 6 MM-4 Modulation Modeler
MM-4, podobnie jak wcześniej opisywany na naszych łamach DL-4, ma za zadanie wierne odtwarzanie brzmień typu vintage - w tym wypadku efektów modulacyjnych.

Helion FS 1700/1900
Z czystym sumieniem polecamy kondycjonery sieci, zwłaszcza że wobec ich jakości i wprost rewelacyjnego działania, cena wydaje się niezwykle atrakcyjna.

Electro-Voice Force Monitor
EV Force Monitor może pracować jako klasyczny odsłuch podłogowy lub, po postawieniu na statywie, jako tradycyjna kolumna nagłośnieniowa.

T.C. Electronic D-Two
Urządzenie służy głównie do produkcji szerokiej gamy tradycyjnych i niekonwencjonalnych kontrolowanych opóźnień i towarzyszących efektów specjalnych.

RCF HC3200
HC3200 jest najwyższym modelem wzmacniaczy włoskiej firmy RCF, charakteryzującym się wyjątkową solidnością wykonania.

S T A Ł E    R U B R Y K I
Od redakcji
Jesteśmy za, a nawet przeciw!

Przyślij mam swoje demo
Najlepsi demowicze w lutym 2001 r.

Tatary idą!!!
Felieton

     Strona główna archiwum
PARTNERZY
Studia Nagraniowe i Koncertowe Polskiego Radia  Kancelaria Adwokacka - Damian Kosmala  Polskie Stowarzyszenie Realizatorów Dźwięku  LIVE SOUND & Installation  E-Muzyk.pl
PATRONATY
    Warsaw Electronic Festival     
AVT KORPORACJA
© by AVT Wydawnictwo 2016, All right reserved

----- Account: pp.eis.compl -----