EiS na Facebook FanPage EiS na Twitter EiS na YouTube EiS na Google+ EiS News - kanał RSS EiS Forum News - kanał RSS

Ulubiony kiosk EiS
Prenumerata/e-wydania
Status użytkownika
 Nie jesteś zalogowanym/zarejestrowanym użytkownikiem serwisu EiS
       Zaloguj/zarejestruj się

 EiS w grudniu
EiS 12/2017

   Spis treści
   DVD + ONLINE


Poradnik EiS
Poradnik EiS - ZACZNIJ WSZYSTKO OD NOWA!

Spis treściEiS PLUS 5
BEATS & BASS

   Spis treści
   Na płycie DVD


EiS PLUS 6
TWORZENIE MUZYKI W KOMPUTERZE - Praktyczny Poradnik

Spis treściEiS PLUS 7
SPRZĘT DO STUDIA

Spis treściEiS - numery archiwalne
     Strona główna archiwum

  EiS 2001-06
2001-06
T E C H N O L O G I A
Darmowe, ale funkcjonalne. Omówienie 18 ciekawych programów freeware
Wiele z bezpłatnych programów jest zazwyczaj powieleniem starych pomysłów w mniej lub bardziej udanej formie, ale niektóre aplikacje to prawdziwe perełki.

Creamware Pulsar i platforma Scope
Wśród innych rozwiązań bazujących na DSP wyróżnia Pulsara koncepcja - niezwykła swoboda, z jaką możemy budować środowisko dźwiękowe w systemach Windows/MacOS.

Zdalne sterowanie za pośrednictwem MIDI
Samodzielnie nagrywający muzycy często stają przed problemem: jak nagrywać muzykę, jednocześnie trzymając ręce w pobliżu klawiatury komputerowej i myszy?

Tworzenie muzyki z pętli za pomocą komputera
Jak importować i zapętlać sygnały audio wykorzystując komputery i wielośladowe programy do rejestracji.

Tworzymy własne konsolety MIDI
Większość sekwencerów MIDI umożliwia użytkownikowi definiowanie własnych konsolet sterujących określonymi, dowolnie wybranymi parametrami syntezatorów czy procesorów efektowych. Przedstawiamy najważniejsze zalety korzystania z własnych konsol MIDI.

FAQ. Banalne pytania - cz. 4
W tym miesiącu sporo pytań związanych z elektroniką oraz magnetofonami i nośnikami magnetycznymi.

Głośniki małe i duże - cz. 2
W jaki sposób pracuje głośnik i co jest rzeczą istotną dla jego działania możemy przeanalizować rozkładając go na "czynniki pierwsze".

System Exclusive, czyli wirtualne kręcenie gałkami - cz. 1
System Exclusive, jak sama nazwa sugeruje, zdaje się na tyle wyjątkowy, że potrafi wystraszyć niejednego muzyka, nawet na co dzień posługującego się w swej pracy protokołem MIDI. Ogromna ilość niezwykłych znaczków, wielostronicowe, zawiłe tabele na końcu instrukcji instrumentów elektronicznych, nie zachęcają do ich zgłębiania.

Cakewalk Pro Audio w praktyce - cz. 2
Poprzednio opisaliśmy szereg aspektów związanych z instalacją programu i ustawieniem systemu. Teraz wejdźmy nieco głębiej w najważniejsze okno Cakewalka. Na przywitanie program jest zawsze gotów do nagrania MIDI na pierwszej ścieżce.

R O Z M O W Y
TSE - oświetlenie na życzenie
Jak wielką jest iluzja sfabrykowana za pomocą światła, można się przekonać dopiero przyglądając się pracy ludzi, którzy taką iluzję przygotowują.

T E S T Y
TerraTec EWX24/96
TerraTec coraz częściej jest postrzegany jako firma oferująca wysokiej jakości karty dźwiękowe, które z powodzeniem można wykorzystywać profesjonalnie. Najnowsza karta tej firmy - model EWX24/96 jest w folderach określany mianem karty masteringowej.

Marian MARC 2, MARC 4 MIDI
Sytuacja, w której ceny kart dźwiękowych - tych o najlepszych parametrach - zaczną szybko spadać była do przewidzenia już wtedy, kiedy na rynku pojawiły się pierwsze systemy 24-bitowe adresowane do budżetowych zastosowań. Teraz o przesiadce na "24/96" może poważnie myśleć każdy.

MAM MB 33 II
Wszystkim, którym zależy po prostu na znakomitych analogowych basach, zdecydowanie polecam ten syntezator. Moim zdaniem brzmi znacznie lepiej niż pierwowzór - TB 303.

PSP MixTreble
MixTreble jest znakomitym uzupełnieniem znanych już wtyczek MixBass, MixPressor i MixSaturator. Efekty pracy tej wtyczki są natychmiast słyszalne jako wyraźna poprawa brzmienia obrabianego sygnału. A tego właśnie szuka większość z nas...

Namesys Gigastudio 160
Gigastudio to nic innego jak potężny sampler wykorzystujący procesor naszego komputera PC i jego pamięć RAM.

Pol-Audio PA208/BP112
Opisywany zestaw składa się z subwoofera i zespołu satelitarnego, który może zostać ustawiony na typowym statywie głośnikowym - wkładanym w subwoofer lub wolnostojącym.

Ohm MR-228/MR-450
Zestaw głośnikowy z serii MR składa się z subwoofera MR-450 i dwudrożnego zespołu satelitarnego MR-228. Przewidziany jest do instalacji stacjonarnych oraz niewielkich, mobilnych systemów nagłośnieniowych.

Digitech RP300
RP300 znajduje się dokładnie pośrodku przedziału cenowego, jaki dzieli RP100 od RP2000. Ma to znajduje odzwierciedlenie w możliwościach i komforcie pracy.

S T A Ł E    R U B R Y K I
Od redakcji
Raz na rockowo

Przyślij mam swoje demo
Najlepsi demowicze w czerwcu 2001

Ślepa uliczka?
Felieton

     Strona główna archiwum
PARTNERZY
Studia Nagraniowe i Koncertowe Polskiego Radia  Kancelaria Adwokacka - Damian Kosmala  Polskie Stowarzyszenie Realizatorów Dźwięku  LIVE SOUND & Installation  E-Muzyk.pl
PATRONATY
    Warsaw Electronic Festival     
AVT KORPORACJA
© by AVT Wydawnictwo 2016, All right reserved

----- Account: pp.eis.compl -----