EiS na Facebook FanPage EiS na Twitter EiS na YouTube EiS na Google+ EiS News - kanał RSS EiS Forum News - kanał RSS

Ulubiony kiosk EiS
Prenumerata/e-wydania
Status użytkownika
 Nie jesteś zalogowanym/zarejestrowanym użytkownikiem serwisu EiS
       Zaloguj/zarejestruj się

 EiS w grudniu
EiS 12/2017

   Spis treści
   DVD + ONLINE


Poradnik EiS
Poradnik EiS - ZACZNIJ WSZYSTKO OD NOWA!

Spis treściEiS PLUS 5
BEATS & BASS

   Spis treści
   Na płycie DVD


EiS PLUS 6
TWORZENIE MUZYKI W KOMPUTERZE - Praktyczny Poradnik

Spis treściEiS PLUS 7
SPRZĘT DO STUDIA

Spis treściEiS - numery archiwalne
     Strona główna archiwum

  EiS 2001-08
2001-08
T E C H N O L O G I A
10 razy 2+1, czyli megatest dwudrożnych zestawów głośnikowych.
Przedmiotem naszego testu porównawczego są pasywne, dwudrożne zespoły głośnikowe zbudowane w oparciu o dwa przetworniki niskotonowe oraz dynamiczny przetwornik wysokotonowy współpracujący z tubą rozpraszającą (tzw. hornem). Przyjęliśmy, że zestawy te mają być wykonane ze sklejki lub płyty wiórowej, nominalna moc każdego z nich ma wynosić co najmniej 400 watów, a cena jednej sztuki nie przekracza 5.000 zł.

Zwiększamy wydajność swojego PC-ta.
Zwiększenie możliwości obliczeniowych naszych komputerów jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów poprawy sprawności tego narzędzia, które służy nam do produkcji muzyki. Jest wiele sposobów na osiągnięcie zamierzonego celu.

Platforma SCOPE. Modular 2
W czerwcowym wydaniu EiS omówiliśmy karty z serii Pulsar i ogólne założenia środowiska SCOPE. Kontynuując prezentację tej interesującej tematyki przyjrzymy się dzisiaj wtyczce programowej syntezatora modularnego, która powinna zwrócić waszą uwagę ze względu na przystępną cenę i ciekawe właściwości.

Niedrogie klawiatury MIDI.
Przedmiotem porównania są dwie dynamiczne klawiatury o 49 pełnowymiarowych klawiszach (4 oktawy) wyprodukowane przez dwie znane w świecie muzycznym firmy: Terratec i Creative Labs.

Rodzina kart RME DIGI96.
RME to młoda firma z Niemiec produkująca wysokiej jakości dźwiękowe peryferia komputerowe, przeznaczone zarówno dla profesjonalistów jak i hobbystów. O renomie firmy może świadczyć to, że w ubiegłym roku Steinberg zdecydował się podpisać umowę na dostarczanie swojego oprogramowania do kart produkowanych przez RME.

Jak to zrobić... w GigaStudio?
Jest to aplikacja w zasadzie niezależna, wyposażona we wszelkie atrybuty nowoczesnego samplera: zapis i edycja próbek, konstrukcja instrumentów (programów, brzmień itp.) oraz wysokiej jakości efekty. Jeśli do tego uwzględnimy znaczne ułatwienia w administracji próbek i gotowych instrumentów oraz praktycznie nieograniczoną kubaturę pamięci, to technologia Giga jawi się nam jako super-sampler XXI wieku., lecz jedynie w rękach doświadczonego "samplisty" otwiera wrota dla wielu zabite na głucho.

Jak nagrać lepsze demo?
Nawet jeśli uda ci się znaleźć dobrych muzyków, kilka pierwszych miesięcy z nową kapelą nie należy do najłatwiejszych okresów w życiu. Planowanie koncertów, prób, zrzuta na sprzęt - to droga pełna przeszkód. Ale jedną z największych trudności jest nagranie pierwszego materiału demonstacyjnego.

Miksowanie live.
Świetnie brzmiąca sekcja rytmiczna z kopiącym basem i stopą zestawu perkusyjnego, pełnym brzmieniem kotłów i talerzy, powalające brzmienie gitar, efektowna sekcja rytmiczna i przejrzysty, selektywny, a jednocześnie ciepły wokal. Jednym słowem - na koncercie brzmienie jak z płyty. Któż z nas o tym nie marzy?

Wielki Rock'n'Rollowy Cyrk.
Można śmiało stwierdzić, że realizator zajmujący się oświetleniem scenicznym jest takim samym wykonawcą jak muzyk czy wokalista występujący na scenie.

Angielsko-polski leksykon oświetleniowca.
Jak to nazwać w języku ojczystym? Pierwszy leksykon poświęcony wyłącznie szeroko rozumianej tematyce światła.

R O Z M O W Y
Sting w Warszawie
Koncerty gwiazd światowego formatu w Polsce stały się niemal codziennością. Dzięki temu mamy coraz więcej okazji do podpatrywania pracy najlepszych realizatorów i muzyków oraz podglądania stosowanych przez nich konfiguracji sprzętowych. Sting odwiedził nasz kraj w ramach trasy promującej jego najnowszy album Brand New Day.

T E S T Y
Yamaha MS400
Od aktywnych zestawów głośnikowych wymagamy zazwyczaj trzech rzeczy - małej wagi, dużej mocy i dużych możliwości współpracy z innymi elementami systemu nagłośnieniowego. Już pierwsze oględziny wskazują, że w każdym punkcie MS400 prezentuje się bardzo przyzwoicie.

Ohm BR-12S
Opisywany zestaw z pewnością nie jest propozycją budżetową, dlatego osoby poszukujące niedrogich i uniwersalnych zespołów głośnikowych powinny swą uwagę skierować gdzie indziej.

HHB CDR-830 BurnIt
Rejestrator CD CDR-830 to narzędzie przeznaczone do projektowych i produkcyjnych studiów nagrań, systemów archiwizacji audio oraz postprodukcji.

Yamaha UW500
Od czasu wdrożenia standardu USB życie komputerowych muzyków stało się prostsze. Ci, którzy czują, że instalacja kart dźwiękowych we wnętrzu komputera jest dla nich za trudna, mogą podłączyć jeden z coraz powszechniej dostępnych interfejsów USB. Należy do nich Yamaha UW500 - osobiste studio audio/MIDI, jak głosi napis na płycie czołowej.

S T A Ł E    R U B R Y K I
Od redakcji
"Krótkie" komputery

Przyślij mam swoje demo
Najlepsi demowicze w sierpniu 2001

Początek zabawy w domowe studio (2)
Felieton

     Strona główna archiwum
PARTNERZY
Studia Nagraniowe i Koncertowe Polskiego Radia  Kancelaria Adwokacka - Damian Kosmala  Polskie Stowarzyszenie Realizatorów Dźwięku  LIVE SOUND & Installation  E-Muzyk.pl
PATRONATY
    Warsaw Electronic Festival     
AVT KORPORACJA
© by AVT Wydawnictwo 2016, All right reserved

----- Account: pp.eis.compl -----