EiS na Facebook FanPage EiS na Twitter EiS na YouTube EiS na Google+ EiS News - kanał RSS EiS Forum News - kanał RSS

Ulubiony kiosk EiS
Prenumerata/e-wydania
Status użytkownika
 Nie jesteś zalogowanym/zarejestrowanym użytkownikiem serwisu EiS
       Zaloguj/zarejestruj się

 EiS w grudniu
EiS 12/2017

   Spis treści
   DVD + ONLINE


Poradnik EiS
Poradnik EiS - ZACZNIJ WSZYSTKO OD NOWA!

Spis treściEiS PLUS 5
BEATS & BASS

   Spis treści
   Na płycie DVD


EiS PLUS 6
TWORZENIE MUZYKI W KOMPUTERZE - Praktyczny Poradnik

Spis treściEiS PLUS 7
SPRZĘT DO STUDIA

Spis treściEiS - numery archiwalne
     Strona główna archiwum

  EiS 2001-10
2001-10
T E C H N O L O G I A
5 na 5. Najważniejsze produkty minionej pięciolatki.
W ciągu pięciu lat obecności EiS na rynku wydawniczym przez naszą redakcję przewinęło się blisko 600 różnego rodzaju instrumentów, urządzeń i programów komputerowych. Spośród nich wskazaliśmy 15, które według nas odegrały znaczącą rolę w rozwoju współczesnej techniki studyjnej, nagraniowej i nagłośnieniowej. Osobny rozdział poświęciliśmy 5 superproduktom mającym swoją premierę w ciągu minionych pięciu lat, bez których nie wyobrażamy sobie współczesności.

24/96 do 1500, czyli mocne karty za niewielkie pieniądze.
Jeśli już macie szybki, nowoczesny komputer, dobry zestaw oprogramowania i... doświadczenie w realizacji nagrań, a brakuje wam tylko karty, to przeczytajcie ten tekst.

Jak to zrobić w Giga Studio (2).
Dwa miesiące temu omówiliśmy generalne zasady budowy instrumentu chromatycznego, ale że GigaSampler jest przeznaczony do wielkich rzeczy, teraz spróbujemy zbudować super-bębny.

Cakewalk w praktyce (4).
Po krótkiej przerwie wracamy do kursu obsługi programów z serii Cakewalk Pro Audio/Sonar. Tym razem skupimy się nad obsługą Cakewalka w zakresie zaawansowanej edycji audio i miksowania.

Instrumenty wtyczkowe VST.
Instrumenty wirtualne VST stały się częścią sekwencerowego środowiska nagraniowego MIDI/audio. Są one tak samo elastyczne jak ścieżki MIDI, podlegając nagrywaniu i edycji; można do nich stosować efekty dostępne także dla śladów audio - DSP, automatykę i miksowanie.

Zaawansowana edycja pętli. Jak okiełznać pętle?
Płyty CD z samplami, a także pętle dostępne w Internecie stały się niebywale popularne. Wielu użytkowników nowych technologii muzycznych szybko nauczyło się czerpać korzyści z zastosowania pętli, jednak niektórzy twierdzą, że nie jest to takie proste...

Focusrite - brytyjskie brzmienie.
Wiele osób zadaje sobie pytanie, co oznacza termin "brytyjska korekcja", czym tak naprawdę wyróżniają się produkty opracowane na przełomie lat 70 i 80 przez angielskich inżynierów.

Angielsko-polski leksykon oświetleniowca (3).

T E S T Y
Electro-Voice Cobalt CO4/5/7/9
Mikrofony z serii Cobalt należą do grupy budżetowych produktów przeznaczonych dla szerokiego kręgu odbiorców. Wyposażone są w kapsuły oparte na magnesach neodymowych, co w praktyce przekłada się na dużą czułość i efektywność całej kapsuły.

Millennia STT-1
Dość dawno już narodziła się idea konstruowania samodzielnych przedwzmacniaczy mikrofonowych o wyrafinowanych rozwiązaniach układowych, zawierających kompletny tor wejściowy, od przedwzmacniacza poprzez procesor dynamiki i korektor, aż do liniowego wzmacniacza wyjściowego.

Lexicon MPX200
Lexicon MPX200 to dwukanałowy, stereofoniczny procesor efektów, wyposażony w 24-bitowe przetworniki A/C/A oraz cyfrowe wejścia i wyjścia S/PDIF.

Peavey GPS 2600
Na rynek wchodzą nowe modele Peaveya - GPS (Global Power Series), wykorzystujące niektóre wcześniejsze rozwiązania, łącząc je z zupełnie nową strukturą stopnia mocy, nowym wyglądem i funkcjami.

Box Electronics Taurus B-315/B-215
Brzmienie, łatwość obsługi i przebogate możliwości czynią z Waldorfa łakomy kąsek dla każdego muzyka. W pełni zasługuje on na miano Mercedesa wśród syntezatorów.

Waldorf Q
Brzmienie, łatwość obsługi i przebogate możliwości czynią z Waldorfa łakomy kąsek dla każdego muzyka. W pełni zasługuje on na miano Mercedesa wśród syntezatorów.

Korg Karma
Korg Karma to po pierwsze znakomicie przygotowana stacja robocza, po drugie zaś rewolucyjny w założeniach... hmm... automatyczny akompaniator? Groove-maker? Kompozytor?

Yamaha MV800
Yamaha MV800 jest typowym mikserem, którego zadaniem jest praca w instalacjach stacjonarnych - salach konferencyjnych, obiektach wystawowych, klubach tanecznych i karaoke, szkołach itp.

S T A Ł E    R U B R Y K I
Od redakcji
Pięć lat za nami

Przyślij mam swoje demo
Najlepsi demowicze w październiku 2001.

Początek zabawy w domowe studio (4)
Felieton

     Strona główna archiwum
PARTNERZY
Studia Nagraniowe i Koncertowe Polskiego Radia  Kancelaria Adwokacka - Damian Kosmala  Polskie Stowarzyszenie Realizatorów Dźwięku  LIVE SOUND & Installation  E-Muzyk.pl
PATRONATY
    Warsaw Electronic Festival     
AVT KORPORACJA
© by AVT Wydawnictwo 2016, All right reserved

----- Account: pp.eis.compl -----