EiS na Facebook FanPage EiS na Twitter EiS na YouTube EiS na Google+ EiS News - kanał RSS EiS Forum News - kanał RSS

Ulubiony kiosk EiS
Prenumerata/e-wydania
Status użytkownika
 Nie jesteś zalogowanym/zarejestrowanym użytkownikiem serwisu EiS
       Zaloguj/zarejestruj się

 EiS w grudniu
EiS 12/2017

   Spis treści
   DVD + ONLINE


Poradnik EiS
Poradnik EiS - ZACZNIJ WSZYSTKO OD NOWA!

Spis treściEiS PLUS 5
BEATS & BASS

   Spis treści
   Na płycie DVD


EiS PLUS 6
TWORZENIE MUZYKI W KOMPUTERZE - Praktyczny Poradnik

Spis treściEiS PLUS 7
SPRZĘT DO STUDIA

Spis treściEiS - numery archiwalne
     Strona główna archiwum

  EiS 2001-11
2001-11
T E C H N O L O G I A
Próbkuj to sam, czyli sampling kreatywny
Całkiem niedawno, bodaj dziesięć lat temu, posiadanie samplera było prawdziwym luksusem. Na szczęście to już historia, bowiem instrumenty tej klasy stały się powszechnie dostępne.

Woodstock po polsku
W dniach 10-11 sierpnia po raz kolejny Jurek Owsiak i jego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zafundowali prawdziwą ucztę fanom muzyki. Kolejna edycja Przystanku zgromadziła w Żarach (woj. lubuskie) wielotysięczną widownię.

Sound Blaster Audigy, czyli dwa kroki w przód i jeden w tył
Blisko 70% naszych czytelników, zajmujących się tworzeniem muzyki z wykorzystaniem komputera, ma zainstalowaną kartę SBLive w różnych jej odmianach. Już sam anons prasowy o wprowadzeniu na rynek kart nowej generacji wywołał istną lawinę listów, maili i telefonów.

Wiek muzyki pod prąd(em)
Wracamy do przerwanej kilka miesięcy temu historii muzyki elektronicznej. W tym odcinku opiszemy co działo się na Zachodzie początku lat pięćdziesiątych oraz o fascynującym instrumencie, jaki pojawił się na Wschodzie - i to wcale nie tym dalekim.

Synchronizacja w sprzęcie cyfrowym (2)
W ubiegłym miesiącu pisaliśmy o sygnale wordclock i znaczeniu wzajemnej synchronizacji cyfrowych urządzeń audio. W tym miesiącu przedstawiamy ogólne zasady łączenia urządzeń cyfrowych.

Zaawansowana edycja pogłosu
Każdy wysokiej klasy procesor pogłosowy ma możliwość regulacji wielu parametrów. W tym artykule zajmiemy się ich wpływem na brzmienie samego pogłosu.

Studyjne techniki mikrofonowe (1)
W artykułach z tej serii opiszemy techniki mikrofonowe i sposoby ustawienia mikrofonów, pozwalające uzyskać naturalną równowagę tonalną, zmniejszyć poziom niepożądanych sygnałów, a nawet uzyskać mikrofonowe efekty specjalne.

Żarówki w praktyce (3)
Współczesne gazowe lampy wyładowcze wykorzystywane są niemal wszędzie, wliczając w to podświetlane ekrany laptopów, wysokoenergetyczne lampy oświetleniowe, świetlówki, lampki wskaźnikowe, lampy stroboskopowe, przemysłowe i projektorowe lampy łukowe, w reflektorach samochodowych itd.

Angielsko-polski leksykon oświetleniowca (3)

T E S T Y
ATC SCM20A
Wielu wytwórców szuka takich rozwiązań łączących niską cenę z dającą się zaakceptować jakością, jednak w przypadku ATC cel jest tylko jeden - jakość za wszelką cenę.

Peavey RQ2314
RQ2314 należy do tej kategorii urządzeń, które potrafią zaciekawić interesującymi i nieszablonowymi rozwiązaniami.

DigiTech GNX2
Technologia składania brzmień symulacji w połączeniu z zasadniczą innowacją - symulacjami analogowych efektów przesterowujących typu "kostka" - stwarza prawie nieograniczone możliwości kreowania brzmienia gitary.

Rehard CS-200
Rodzina systemów nagłośnieniowych CS-150/CS-200 to przenośne zestawy składające się z kolumny aktywnej wyposażonej w mikser oraz łączonej z nią kolumny pasywnej.

Studio Projects T3
W wyniku sprzyjających warunków geopolitycznych klasyczna technologia mikrofonów pojemnościowych, opracowana tuż przed wojną w firmie Neumann, zawędrowała aż do komunistycznych Chin.

TerraTec M3PO
Olbrzymia popularność formatu MP3 sprawiła, że wzrosło zapotrzebowanie na sprzętowe odtwarzacze współpracujące z tego typu plikami. Niemiecka firma TerraTec wprowadziła niedawno na rynek uniwersalny odtwarzacz M3PO.

MAM SQ16
Jeśli ktoś uwielbia mozolne budowanie pulsujących patternów, ich przenikanie, kombinację - a przy tym planuje występy na żywo - testowany model będzie strzałem w dziesiątkę.

EgoSys WaMi Box
WaMi Box, urządzenie koreańskiej firmy EgoSys, jest jedynym aktualnie dostępnym urządzeniem audio komunikującym się z komputerem poprzez port PCMCIA.

Propellerheads Reason
Szwedzka firma Propellerheads - po sukcesach programów ReCycle i ReBirth, które zaowocowały powstaniem nowych gatunków w muzyce - postanowiła stworzyć monstrum na skalę kosmiczną: kombinację wirtualnych maszyn grających i efektów, które będą w stanie samodzielnie wyprodukować gotową i kompletną muzykę.

S T A Ł E    R U B R Y K I
Od redakcji
Listopadowe refleksje

Zmiksuj to sam
Studyjna kuchnia, czyli jak to robili laureaci

Precz z Internetem!
Felieton

     Strona główna archiwum
PARTNERZY
Studia Nagraniowe i Koncertowe Polskiego Radia  Kancelaria Adwokacka - Damian Kosmala  Polskie Stowarzyszenie Realizatorów Dźwięku  LIVE SOUND & Installation  E-Muzyk.pl
PATRONATY
    Warsaw Electronic Festival     
AVT KORPORACJA
© by AVT Wydawnictwo 2016, All right reserved

----- Account: pp.eis.compl -----