Problemy z mikserem i mikrofonem

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Wiqi
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 19 paź 2014, 00:00

Problemy z mikserem i mikrofonem

Post autor: Wiqi » poniedziałek 27 paź 2014, 13:44

Witam jako nowy użytkownik forum!

Zacznę od mojego podstawowego problemu, z którym borykam się od dawna. Ogólnie od gdzieś 5 lat korzystam z FL Studio i dość dobrze mi idzie pod względem kompozycjno-koncepcyjnym jednak w kwestiach technicznych leżę. Próbuję podpiąć mikrofon pod mikser jednak ten to iż jest widoczny w mikserze nie daje sygnału do komputera i do karty. Moje (dużo powiedziane) studio to komputer stacjonarny, mikser Phonic AM220 , karta dźwiękowa E-mu 0404 PCIe, mikrofon pojemnościowy Behringera i monitory studyjne Alesis M1 Active MKII. Czy bylibyście mi jakoś w stanie pomóc z tym problemem?

laser777
Posty: 372
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Problemy z mikserem i mikrofonem

Post autor: laser777 » poniedziałek 27 paź 2014, 15:55

Tylko do Fl studio nie dociera sygnał czy ogólnie do wszystkich programów rejestrujących na kompie?
bo u mnie fl chce sterownik asio kiedy wybieram opcje mikrofon
ale już na audacity czy wavepadzie można spokojnie nagrywać

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Problemy z mikserem i mikrofonem

Post autor: Zbynia » wtorek 28 paź 2014, 00:49

Zacznijmy od tego czy sygnał w ogóle dociera do EMU - pewnie w mikserze EMU nie skonfigurowane wejścia


Instrukcja w dłoń i skonfigurować jak nalezy


Sygnał będzie widoczny w patchmixie jeśli mikser jest prawidłowo podłaczony i ustawiony




Wrzuć tylko na insert wejścia Peak Meter




Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Problemy z mikserem i mikrofonem

Post autor: Zbynia » wtorek 28 paź 2014, 00:54

O kurde




10 lat na forum mi minęło :)




ale mam zapłon


Wiqi
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 19 paź 2014, 00:00

Re: Problemy z mikserem i mikrofonem

Post autor: Wiqi » wtorek 28 paź 2014, 11:49

...Tylko do Fl studio nie dociera sygnał czy ogólnie do wszystkich programów rejestrujących na kompie?
bo u mnie fl chce sterownik asio kiedy wybieram opcje mikrofon
ale już na audacity czy wavepadzie można spokojnie nagrywać...



Ogólnie nie dociera do wszystkich programów. Ani w patchmixie nie ma ,ani w ustawieniach urządzeń do nagrywania i tym bardziej w FL


Wiqi
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 19 paź 2014, 00:00

Re: Problemy z mikserem i mikrofonem

Post autor: Wiqi » wtorek 28 paź 2014, 11:53

...
Zacznijmy od tego czy sygnał w ogóle dociera do EMU - pewnie w mikserze EMU nie skonfigurowane wejścia

Instrukcja w dłoń i skonfigurować jak nalezy

Sygnał będzie widoczny w patchmixie jeśli mikser jest prawidłowo podłaczony i ustawiony




Wrzuć tylko na insert wejścia Peak Meter



...
 


No właśnie próbowałem z instrukcją i nie jestem w stanie nic zrobić! Zarówno z mikserem jak i z patchmixem. Oglądałem różne tutoriale na yt do patchmixa, ale nic mi to nie dało. Możliwe, że popełniam jakiś śmieszny błąd, ale wciąż nie moge dojść do tego jaki.


Brak sygnału dotyczy również innych instrumentów, które próbuje podpiąć pod mikser


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Problemy z mikserem i mikrofonem

Post autor: Zbynia » wtorek 28 paź 2014, 11:55

Chłopie - weź instrukcje od miksera i najpierw dobrze podłącz - przecież tam nie ma żadnej filozofii


laser777
Posty: 372
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Problemy z mikserem i mikrofonem

Post autor: laser777 » wtorek 28 paź 2014, 16:13

A na wyjściu coś słychać podczas prób mikrofonu w czasie rzeczywistym? bez nagrywania?
choć to emu to nie interfejs więc innej karty nie masz pewnie podłączonej i pewnie nie musisz wybierać sterowników ale ja musiałem konfigurować programy rejestrujące np podkręcić głośność w audacity wybrać sterownik którym będę nagrywał a fl z interfejsem nadal nie mogę podłączyć ale sam wiele w tym kierunku nie zrobiłem bo nie mam nic co mogę tam podłączyć

laser777
Posty: 372
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Problemy z mikserem i mikrofonem

Post autor: laser777 » wtorek 28 paź 2014, 16:18

Zbynia oby ci się udało 100 lat spędzić na tym forum ( :

10 lat to dużo ja jeszcze neta wtedy nie miałem a z dźwiękiem pracuje dopiero 7 i jeszcze wszystkiego nie umiem ludzie których wysyłają w kosmos nie muszą się tyle uczyć

Wiqi
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 19 paź 2014, 00:00

Re: Problemy z mikserem i mikrofonem

Post autor: Wiqi » wtorek 28 paź 2014, 18:23

...A na wyjściu coś słychać podczas prób mikrofonu w czasie rzeczywistym? bez nagrywania?
choć to emu to nie interfejs więc innej karty nie masz pewnie podłączonej i pewnie nie musisz wybierać sterowników ale ja musiałem konfigurować programy rejestrujące np podkręcić głośność w audacity wybrać sterownik którym będę nagrywał a fl z interfejsem nadal nie mogę podłączyć ale sam wiele w tym kierunku nie zrobiłem bo nie mam nic co mogę tam podłączyć
...
 










Słychać jedynie w kolumnach. Na mikserze mikrofon i instrumenty są rejestrowane, a w komputerze nic. Na moje (mało profesjonalne) oko to, żebym mógł nagrywać w Fl i gdziekolwiek indziej musze mieć sygnał w patchmixie dsp oraz w urządzeniach do nagrywania w ustawieniach windowsa. Przeglądam podobne wątki na tym i innych forach, czytam w internecie i w instrukcji, ale nie moge dojść do tego co jest nie tak. Próbowałem również sprawdzać podpięcie miksera do karty dźwiękowej oraz monitorów czy nie popełniłem jakiegoś błędu tam, ale bez zmian


ODPOWIEDZ