EiS na Facebook FanPage EiS na Twitter EiS na YouTube EiS na Google+ EiS News - kanał RSS EiS Forum News - kanał RSS

Ulubiony kiosk EiS
Prenumerata/e-wydania
Status użytkownika
 Nie jesteś zalogowanym/zarejestrowanym użytkownikiem serwisu EiS
       Zaloguj/zarejestruj się

 EiS w grudniu
EiS 12/2017

   Spis treści
   DVD + ONLINE


Poradnik EiS
Poradnik EiS - ZACZNIJ WSZYSTKO OD NOWA!

Spis treściEiS PLUS 5
BEATS & BASS

   Spis treści
   Na płycie DVD


EiS PLUS 6
TWORZENIE MUZYKI W KOMPUTERZE - Praktyczny Poradnik

Spis treściEiS PLUS 7
SPRZĘT DO STUDIA

Spis treści
E-Media EiS

       Strona główna          Nasze relacje         Konferencje/warsztaty

XII Zlot MIK - Rzgów 2013


  Poprzedni materiał     XII Zlot MIK - Rzgów 2013    Następny materiał
Zamieszczono: 26.04.2013
Głosów: 3
Ocena: 4
Odsłon: 7736
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać ten materiał. Zarejestruj się

Nawet długie dni serfowania po Internecie nie zastapią wiedzy, jaką można otrzymać w trakcie wręcz kikunastominutowej rozmowy. Tak, wiem co piszę!
A że cieżko w to uwierzyć? Cóż, wcale się nie dziwię. W tym wszystkim mocno pocieszającym jest jednak fakt, iż coraz więcej młodych ludzi, po okresie samozauroczenia Netem zaczyna rozumieć, iż nie ma nic ponad to, jak osobiste przybicie piątki temu, co zacnie prawi. Oczywista już w realu :-)
Stowarzyszenie Muzyczne Forum (www.muzycznewarsztaty.pl), wzorem ostatnich kilku lat, zorganizowało w dniu 16 marca 2013 r. w Rzgowie k/Łodzi kolejny Zlot Miłośników Instrumentów Klawiszowych. Była to już XII edycja tzw. Ogólnopolskich Spotkań Muzycznych, podczas których odbyły się także prezentacje sprzętu muzycznego. Impreza ta, z roku na rok, rozpędza się wręcz jak szarża czołgów na Łuku Kurskim. Zarówno jeśli chodzi o ilość jednostek, jak i ich kaliber. Bo co można tu dopowiedzić, skoro nie zabrakło na niej praktycznie żadnego z liczących się na naszym rynku dystrybutorów sprzętu dla tzw. "klawiszowców", a przy tym ludzisków wyrażających swój akces uczestnictwa było tylu, że trzeba było założyć ograniczniki na zgłoszenia? Przy tym wszystkim dystrybutorzy w większości mocno postarali się aby to, co ze sobą przywieźli miało oprawę taką, na jaką zasługują flagowce, czyli najnowsze najbardziej zaawansowane instrumenty z danej serii. Summa summarum - czyste zawodowstwo!
A kto z nich przybył? Praktycznie sama śmietanka: KETRON - FX Music (www.fxmusic.pl), KURZWEIL - Music Info (www.musicinfo.pl), ROLAND - Roland Polska (www.rolandpolska.pl), KORG - Mega Music (www.megamusic.pl), YAMAHA - Yamaha Music Europe (http://pl.yamaha.com).
Po prezentacjach powyższych tuzów nie zabrakło też i części poświeconej oświetleniu estrady (z zastosowaniem niedrogich, aczkolwiek mocno efektownych i efektywnych urządzeń) oraz prezentacji świetnego polskiego(!) programu do edycji styli aranżerów (www.midisoft.pl) - i tu też naprawdę było zarówno co obejrzeć, jak i czego posłuchać.
A gdyby komuś i tego było za mało, to firma MIDI NET GROUP (www.utworki.pl) postarała się za pomocą swych kart (zdrapek) aby absolutnie żaden z uczestników nie opuścił imprezy z kasą mniejszą niż 25 zł w kieszeni :-)
W przerwach, w kuluarach, rozpoczęliśmy (i zakończyliśmy) panel dyskusyjny na temat: czy da radę zrobić coś fajnego, zawodowego i medialnego dla konkretnego grona, bez zbędnych fajerwerków, flashów, niekończacych się dyskusji, tudzież i "nakręconych medialnie speców"? I jakie wnioski? Otóż absolutnie TAK!
I nie trzeba na to dziesiątek/setek tysięcy złociszy, wystarczy "raptem" umotywowane, dobrze zorganizowane grono normalnych ludzi, którzy mają ochotę zebrać się w towarzystwie sobie podobnych.
Ot i cała "bajka", a XII Zlot MIK był jej wręcz podręcznikowym potwierdzeniem.
 

Wojciech Chabinka


Zobacz galerię zdjęć: https://www.facebook.com Komentarze: 
Aktualnie brak komentarzy do tego materiału, Twój może być pierwszy!

Aby dodawać własne komentarze musisz być zarejestrowanym użytkownikiem naszego serwisu.
Zarejestruj się już teraz, to nic nie kosztuje.

PARTNERZY
Studia Nagraniowe i Koncertowe Polskiego Radia  Kancelaria Adwokacka - Damian Kosmala  Polskie Stowarzyszenie Realizatorów Dźwięku  LIVE SOUND & Installation  E-Muzyk.pl
PATRONATY
    Warsaw Electronic Festival     
AVT KORPORACJA
© by AVT Wydawnictwo 2016, All right reserved

----- Account: pp.eis.compl -----