EiS na Facebook FanPage EiS na Twitter EiS na YouTube EiS na Google+ EiS News - kanał RSS EiS Forum News - kanał RSS

Ulubiony kiosk EiS
Prenumerata/e-wydania
Status użytkownika
 Nie jesteś zalogowanym/zarejestrowanym użytkownikiem serwisu EiS
       Zaloguj/zarejestruj się

 EiS w grudniu
EiS 12/2017

   Spis treści
   DVD + ONLINE


Poradnik EiS
Poradnik EiS - ZACZNIJ WSZYSTKO OD NOWA!

Spis treściEiS PLUS 5
BEATS & BASS

   Spis treści
   Na płycie DVD


EiS PLUS 6
TWORZENIE MUZYKI W KOMPUTERZE - Praktyczny Poradnik

Spis treściEiS PLUS 7
SPRZĘT DO STUDIA

Spis treści
E-Media EiS

       Strona główna          Konkursy/demowicze          Przyślij nam demo         2015-06

Soultaker


  Poprzedni materiał     Soultaker    
Zamieszczono: 26.05.2015
Głosów: 0
Ocena: 0
Odsłon: 1353
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać ten materiał. Zarejestruj się

Home
Soultaker to polska formacja wykonująca muzyką z pogranicza rocka progresywnego i hard rocka. Grupa powstała w 2006 roku w Wadowicach. Skład zespołu: Piotr Biel – gitara i wokal, Robert Lenart – bas, Wojciech Kowalski – klawisze oraz Rafał Pękala – perkusja. Utwór Home pochodzi z wydanej w 2015 roku EP-ki 2015. Nagranie zrealizowano w Red House Studio.
Kontakt: soultakercontact@gmail.com, soultaker.pl

 

SoultakerKayanis: Mimo jednego czy dwóch drobnych potknięć rytmicznych, to dla mnie zdecydowanie najlepsza propozycja miesiąca! Jest kompozycja, jest aranż, są brzmienia z tej epoki, jest pazur, jest trochę – tyle, co trzeba – sztuczek rytmicznych. Do niedociągnięć zaliczyłbym także nieco za cicho podany wokal. Ale to są rzeczy do poprawienia w godzinkę, natomiast całość naprawdę zasługuje na uznanie.
TH: Zawodowo, zawodowo. No proszę, jakie interesujące zespoły mamy obecnie w Polsce. Od razu uwaga. Podobnie jak w przypadku innego nagrania z tego miesiąca, gitarzysta za bardzo zaszalał z ilością przesterowania we wzmacniaczu. Wyszedł zwyczajny jazgot zamiast rasowego brzmienia. Ten jazgot psuje Wam cały efekt. Naprawdę polecam kolejnym razem w studio skręcić gałę Gain do pozycji, w której dopiero pojawia się przester, zamiast iść na całość. Mocne brzmienie (to tajemnica tzw. największych zespołów i ich realizatorów) bierze się właśnie z takich umiarkowanych parametrów podczas nagrywania sygnału ze wzmacniaczy. Druga kwestia to brzmienia klawiszowe. Pokrywają się z gitarą i można to lepiej poukładać, na pewno pod względem barwowym, bo momentami robi się naprawdę gęsto. Trzecia sprawa, numer trwa za długo. Poza tymi uwagami, które, mam nadzieję, Wam się przydadzą, jest nieźle.
GP: W zasadzie jest to najlepiej zrealizowane demo w tym miesiącu. Pewien niepokój budzi kondycja wokalisty – jest jakiś schowany w refrenach, a w zwrotkach trochę mnie nie przekonuje przekazem emocjonalnym. Ale może to niedostatki korekcji. Wydaje się, że nagranie ma nieco za dużo 4 kHz, a zbyt mało 1–2 kHz oraz wyższej góry ponad 8–9 kHz. Ta korekta uprzestrzennia całość, a dodatkowo podkreśla wokal bez uszczerbku dla gitar. Nawiasem mówiąc, im też przydałoby się pogrubienie 300–500 Hz. Warto też oczyścić pasmo w okolicy 160 Hz. Przy tak bogatym aranżu jest to sprawa niezwykłej wagi, by zachować selektywność i dynamikę poszczególnych instrumentów. Komentarze: 
Aktualnie brak komentarzy do tego materiału, Twój może być pierwszy!

Aby dodawać własne komentarze musisz być zarejestrowanym użytkownikiem naszego serwisu.
Zarejestruj się już teraz, to nic nie kosztuje.

PARTNERZY
Studia Nagraniowe i Koncertowe Polskiego Radia  Kancelaria Adwokacka - Damian Kosmala  Polskie Stowarzyszenie Realizatorów Dźwięku  LIVE SOUND & Installation  E-Muzyk.pl
PATRONATY
    Warsaw Electronic Festival     
AVT KORPORACJA
© by AVT Wydawnictwo 2016, All right reserved

----- Account: pp.eis.compl -----