EiS na Facebook FanPage EiS na Twitter EiS na YouTube EiS na Google+ EiS News - kanał RSS EiS Forum News - kanał RSS

Ulubiony kiosk EiS
Prenumerata/e-wydania
Status użytkownika
 Nie jesteś zalogowanym/zarejestrowanym użytkownikiem serwisu EiS
       Zaloguj/zarejestruj się

 EiS w grudniu
EiS 12/2017

   Spis treści
   DVD + ONLINE


Poradnik EiS
Poradnik EiS - ZACZNIJ WSZYSTKO OD NOWA!

Spis treściEiS PLUS 5
BEATS & BASS

   Spis treści
   Na płycie DVD


EiS PLUS 6
TWORZENIE MUZYKI W KOMPUTERZE - Praktyczny Poradnik

Spis treściEiS PLUS 7
SPRZĘT DO STUDIA

Spis treści
E-Media EiS

       Strona główna          Konkursy/demowicze          Przyślij nam demo         2015-06

So Flow


  Poprzedni materiał     So Flow    Następny materiał
Zamieszczono: 26.05.2015
Głosów: 1
Ocena: 8
Odsłon: 2632
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać ten materiał. Zarejestruj się

The River
The River to utwór z pierwszego wydawnictwa zespołu pt. Live Sessions EP, będącego zapisem sesji na żywo nagranej w Prusiewicz Sound Studio. Jak wykonawcy sami piszą o sobie: "So Flow nie odrzucają tradycji, ale nie boją się z nią polemizować. Samplują stare płyty winylowe i łączą je z żywymi instrumentami, tworząc własny styl bliższy temu, co obecnie dzieje się w Melbourne, niż nad Wisłą. A wszystko spaja magnetyzujący głos wokalistki Karoliny Teernstra".
Kontakt: canimalz@poczta.fm

 

So FlowKayanis: Bardzo przyjemna, klimatyczna rzecz. Gdyby cokolwiek zależało tu ode mnie, całość skróciłbym nieco (czy na pewno ta dubstepowa część na początku trzeciej minuty ma tu sens?) i zadbał o większe nasycenie brzmieniem niektórych partii, jak np. słabnącej w połowie utworu perkusji, może kompresja równoległa byłaby tu jakąś podpowiedzią? Zatem w jednym zdaniu: fajnie, ale do kosmetyki.
TH: Wydaje mi się, czy słyszę wyraźne wpływy jednego ze składów Daniela Lanois? Grupa So Flow ma interesujące, własne, naturalne brzmienie. No i ten największy atut w postaci głosu! Nagranie brzmi po prawdzie tylko jak porządne demo, ale dobrze prezentuje potencjał składu. Nie jestem też pewny, czy szum ciągnący się non-stop pod spodem jest naprawdę potrzebny. Limitery w stacjach radiowych mogą wyciągnąć to na wierzch, prezentując z nieładnej strony. Chyba lepiej wydać materiał na winylu i każdy Wasz odbiorca zainteresowany tym nośnikiem będzie miał swój własny szum i stuki. A głos w The River podobna mi się nawet bardzo. Klasa, nic dodać, nic ująć. Brawo.
GP: Chyba najciekawsze demo w tym miesiącu, dość spójnie skomponowane i zrealizowane. Prezentuje potencjał zarówno kompozycji, jak i zespołu. Błędy, które dostrzegam, można podsumować stwierdzeniem – brzmienie nieco spod koca. Dlaczego? Zacznijmy od tego, że nagranie ma zdecydowany przechył w kierunku niskiego środka 160–500 Hz. Aż prosi się o korektę i odjęcie tych częstotliwości ma miksie lub jakkolwiek rozumianym masteringu. Druga sprawa to dość płaskie i toporne w brzmieniu bębny, zwłaszcza crash wybija się swoim nieprzyjemnym brzmieniem. Brakuje tym samym ładnej, zwiewnej góry, która dodatkowo podkreśliłaby nieco oniryczny charakter kompozycji. Po próbnym przepuszczeniu przez setup EQ myślę, że zabrakło odwagi w głębszej i precyzyjniejszej filtracji śladów w trakcie miksu. Szkoda, bo miło się tego słucha. Komentarze: 
ahremov (2015-09-30)


ahremov (2015-09-30)
mimo to wokal mi się podoba.Całosć też niczego sobie

kajmanos13 (2015-09-11)
spoko tylko, że harmonia, a nawet elementy wokalu ze Stereophonics.Aby dodawać własne komentarze musisz być zarejestrowanym użytkownikiem naszego serwisu.
Zarejestruj się już teraz, to nic nie kosztuje.

PARTNERZY
Studia Nagraniowe i Koncertowe Polskiego Radia  Kancelaria Adwokacka - Damian Kosmala  Polskie Stowarzyszenie Realizatorów Dźwięku  LIVE SOUND & Installation  E-Muzyk.pl
PATRONATY
    Warsaw Electronic Festival     
AVT KORPORACJA
© by AVT Wydawnictwo 2016, All right reserved

----- Account: pp.eis.compl -----