EiS na Facebook FanPage EiS na Twitter EiS na YouTube EiS na Google+ EiS News - kanał RSS EiS Forum News - kanał RSS

Ulubiony kiosk EiS
Prenumerata/e-wydania
Status użytkownika
 Nie jesteś zalogowanym/zarejestrowanym użytkownikiem serwisu EiS
       Zaloguj/zarejestruj się

 EiS w grudniu
EiS 12/2017

   Spis treści
   DVD + ONLINE


Poradnik EiS
Poradnik EiS - ZACZNIJ WSZYSTKO OD NOWA!

Spis treściEiS PLUS 5
BEATS & BASS

   Spis treści
   Na płycie DVD


EiS PLUS 6
TWORZENIE MUZYKI W KOMPUTERZE - Praktyczny Poradnik

Spis treściEiS PLUS 7
SPRZĘT DO STUDIA

Spis treści
E-Media EiS

       Strona główna          Konkursy/demowicze          Przyślij nam demo         2015-09

POLSKA B


  Poprzedni materiał     POLSKA B    Następny materiał
Zamieszczono: 24.08.2015
Głosów: 0
Ocena: 0
Odsłon: 4568
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać ten materiał. Zarejestruj się

Legenda Wschodu
"POLSKA B to trio z Białegostoku: Moris, Sylas i Xep. Chcemy poddać krytyce piosenkę Legenda Wschodu z naszej debiutanckiej, wydanej samodzielnie płyty, i zapytać, jak ten materiał brzmi w "fachowym uchu"  Perkusję nagrywaliśmy w stodole w Puszczy Augustowskiej, mikrofony ambientowe stały w lesie, czasem w toy-toyu za stodołą. Gitary nagrywaliśmy ze wzmacniaczy, w piwnicy, w domu, w studiu i gdzie popadnie. Wokal nagrywaliśmy w sielskim studio Orla, za pomocą mikrofonu Shure S7B. Nad całością miksu czuwał Murek – właściciel i realizator studio Orla w jednej osobie".
Kontakt: poland.bi@gmail.com

 

POLSKA BTH: Dobre brzmienie! Fajnie gadają gitary i ogólnie granie tej kapeli to konkretna sprawa. Jest mocny wokal i melodia w refrenie, dzięki czemu od razu zespół zyskuje moją sympatię. Utrzymać uwagę słuchaczy przez prawie dziewięć minut w jednym utworze to nie lada sztuka. Zasugeruję muzykom wykroić z tego nagrania wersję radiową. Ponieważ zespół trzyma bardzo wysoki poziom, krótka wersja piosenki miałaby szanse na podbicie stacji radiowych grających rocka nie tylko w Polsce B. Świetny, naprawdę mocarny kawałek.
TW: Rewelacja. Pod każdym względem. Tekst, muzyka, wykonanie, klimat, koncepcja – wszystko! Podnosimy lekko 485 Hz dla wypełnienia i jest gitara, jak mawia Ferdynand K. Wady  Chyba wszyscy już zaczną ze mnie kpić, ale naprawdę warto kontrolować IPS. +1,5 dBFS to już lekka przesada. Polecam też konwersję masteru WAV nie do MP3, ale do AAC Plus (m4a) z kontrolą za pomocą wspominanego już tu RoundTripAAC, gdzie możemy w czasie rzeczywistym posłuchać materiału przed i po konwersji, a nawet skorzystać z funkcji losowego odsłuchu, aby się przekonać, czy jesteśmy w stanie odróżnić jeden od drugiego. Jeśli tak, to wracamy do masteru, a nawet miksu, obniżamy poziomy i podnosimy Threshold na limiterze. Wiele rzeczy się wtedy samoistnie prostuje.
GP: Z notki wynika, że niestraszne Wam eksperymenty. Wszystko w porządku, dopóki dysponujecie miarodajnym odsłuchem. Tym razem chyba tego zabrakło. Choć materiał po korekcji EQ brzmi naprawdę profesjonalnie, zatem może lepsze kontrola na miksie poszczególnych pasm sprawiłaby, że nagranie weszłoby kilka klas wyżej  Sugerowałbym podbicie 85 Hz, 1 kHz, i góry powyżej 7 kHz. Natomiast ująć, i to znacznie, 125–160 Hz, zwłaszcza na gitarach, oraz już delikatniej przy 2–3 kHz. Bardzo fajny polski tekst. Gratulacje. Komentarze: 
Aktualnie brak komentarzy do tego materiału, Twój może być pierwszy!

Aby dodawać własne komentarze musisz być zarejestrowanym użytkownikiem naszego serwisu.
Zarejestruj się już teraz, to nic nie kosztuje.

PARTNERZY
Studia Nagraniowe i Koncertowe Polskiego Radia  Kancelaria Adwokacka - Damian Kosmala  Polskie Stowarzyszenie Realizatorów Dźwięku  LIVE SOUND & Installation  E-Muzyk.pl
PATRONATY
    Warsaw Electronic Festival     
AVT KORPORACJA
© by AVT Wydawnictwo 2016, All right reserved

----- Account: pp.eis.compl -----