EiS na Facebook FanPage EiS na Twitter EiS na YouTube EiS na Google+ EiS News - kanał RSS EiS Forum News - kanał RSS

Ulubiony kiosk EiS
Prenumerata/e-wydania
Status użytkownika
 Nie jesteś zalogowanym/zarejestrowanym użytkownikiem serwisu EiS
       Zaloguj/zarejestruj się

 EiS w grudniu
EiS 12/2017

   Spis treści
   DVD + ONLINE


Poradnik EiS
Poradnik EiS - ZACZNIJ WSZYSTKO OD NOWA!

Spis treściEiS PLUS 5
BEATS & BASS

   Spis treści
   Na płycie DVD


EiS PLUS 6
TWORZENIE MUZYKI W KOMPUTERZE - Praktyczny Poradnik

Spis treściEiS PLUS 7
SPRZĘT DO STUDIA

Spis treści
E-Media EiS

       Strona główna          Konkursy/demowicze          Przyślij nam demo         2015-09

Divines


  Poprzedni materiał     Divines    Następny materiał
Zamieszczono: 24.08.2015
Głosów: 0
Ocena: 0
Odsłon: 4389
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać ten materiał. Zarejestruj się

Modern Love
Divines rozpoczęło działalność w 2013 roku w Warszawie. W ich muzyce pobrzmiewają zarówno echa skandynawskiej elektroniki, jak i taneczny klimat lat 70. i 80. Nawiązanie współpracy z wytwórnią Osterdam Records zaowocowało w 2014 roku EP-ką So Love Remains, będącą drugą po Minor Crimes (2013) płytą duetu, oraz występem w ramach festiwalu Warsaw Music Week. Modern Love został zarejestrowany w warszawskim EREM Studio. Poza samplowanym bitem reszta podkładu zastała nagrana za pomocą syntezatorów Novation Mininova i microKorg. Miks – Stanisław Koźlik, EREM Studio, mastering – Studio As One.
Kontakt: divines@divines.pl

 

DivinesTH: Przyzwoita, współczesna produkcja pop. Najbardziej podoba mi się fragment z przejściem perkusyjnym, zaczynający się od 2.26. Wydaje mi się, że za bardzo schowana została stopa, a zbyt uwypuklony werbel i elektroniczny hi-hat. Przyznam, że nie przemawiają do mnie zwrotki, w których wokalistka przyjęła specyficzną manierę wokalną. Ale takie prawo artystów – robić to, co czują i uznają za stosowne. Na szczęście kawałek interesująco i z dobrą energią rozwija się do końca, przez co zostawia dobre wrażenie.
TW: Artystycznie – bardzo interesująco. Dużo się dzieje, jest sporo ciekawych smaczków harmonicznych gdzieś w tle, lekki klimat 70’s disco subtelnie przenika się z 80’s electronic-pop, a całość zgrabnie nawiązuje do współczesnych trendów. Brzmieniowo jest jednak zbyt jaskrawo, czego powodem są – pominąwszy już zbalansowanie korekcji i aranżację – przesterowania międzypróbkowe, których poziom dochodzi do +1 dBFS. To zapewne efekt konwersji do formatu stratnego, ale są już narzędzia pozwalające kontrolować ten proces (np. darmowy RoundTripAAC; nb. poświęciłem tej tematyce sporą część kursu "Produkcja muzyczna w praktyce").
GP: Demo na przyzwoitym poziomie. Brakuje mi nieco bardziej zarysowanej i "pompującej" stopy – zwłaszcza w refrenach. Jeśli chodzi o brzmienie, to myślę, że jest nieco za dużo składowych w ok. 3,5–4,5 kHz. Brakuje też dołu 85 Hz. Przez te niedostatki nagranie brzmi nieco zabawkowo. Pomimo tego oceniam to demo jako jedno z lepszych w tym miesiącu. Komentarze: 
Aktualnie brak komentarzy do tego materiału, Twój może być pierwszy!

Aby dodawać własne komentarze musisz być zarejestrowanym użytkownikiem naszego serwisu.
Zarejestruj się już teraz, to nic nie kosztuje.

PARTNERZY
Studia Nagraniowe i Koncertowe Polskiego Radia  Kancelaria Adwokacka - Damian Kosmala  Polskie Stowarzyszenie Realizatorów Dźwięku  LIVE SOUND & Installation  E-Muzyk.pl
PATRONATY
    Warsaw Electronic Festival     
AVT KORPORACJA
© by AVT Wydawnictwo 2016, All right reserved

----- Account: pp.eis.compl -----