EiS na Facebook FanPage EiS na Twitter EiS na YouTube EiS na Google+ EiS News - kanał RSS EiS Forum News - kanał RSS

Ulubiony kiosk EiS
Prenumerata/e-wydania
Status użytkownika
 Nie jesteś zalogowanym/zarejestrowanym użytkownikiem serwisu EiS
       Zaloguj/zarejestruj się

 EiS w grudniu
EiS 12/2017

   Spis treści
   DVD + ONLINE


Poradnik EiS
Poradnik EiS - ZACZNIJ WSZYSTKO OD NOWA!

Spis treściEiS PLUS 5
BEATS & BASS

   Spis treści
   Na płycie DVD


EiS PLUS 6
TWORZENIE MUZYKI W KOMPUTERZE - Praktyczny Poradnik

Spis treściEiS PLUS 7
SPRZĘT DO STUDIA

Spis treści
E-Media EiS

       Strona główna          Konkursy/demowicze          Przyślij nam demo         2015-09

MAB (Michał Heronimczak)


      MAB (Michał Heronimczak)    Następny materiał
Zamieszczono: 24.08.2015
Głosów: 2
Ocena: 9
Odsłon: 4912
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać ten materiał. Zarejestruj się

Beer
"Interesują mnie różne gatunki muzyki, jednak w szczególności te, w których można użyć żywych instrumentów. Od momentu wsłuchania się w ścieżkę dźwiękową do Icewind Dale i Fallout 2 zakochałem się w muzyce tła, a moja twórczość zmierza w tę stronę. Przesłany utwór utrzymany jest w średniowieczno-karczemnej stylistyce. W założeniu lekkie pogrywanie, jakie mogło towarzyszyć przesiadywaniu w gospodzie i spijaniu piwa. Kawałek nagrany za pomocą VSTi w programie FL Studio".
Kontakt: michal.heronimczak@gmail.com

 

MAB (Michał Heronimczak)TH: Podoba mi się. Nie wnikając, czy nadesłany fragment ma coś wspólnego ze starodawnymi wzorcami muzycznymi, z przyjemnością stwierdzam, że jest to obiecujące demo, które dobrze pokazuje możliwości kompozytora aspirującego do pracy jako twórca muzyki do gier itp. Jak dla mnie to taki mały fragment z większej całości. Nagranie ma swój klimat, wciąga w jakiś świat i miło się tego słucha. W tej branży konkurencja jest solidna, ale Polacy też swój język (muzyczny) mają, czego dowodem to nagranie. Tak trzymać. Michał, twórz więcej, dowiedz się więcej o instrumentacji w tego rodzaju stylistykach, a znajdziesz odbiorców. Powodzenia.
TW: Podejrzewam – choć nie jestem w tej dziedzinie autorytetem ani nawet amatorem – że do spijania piwa ta akurat miniaturka pasuje niespecjalnie. To raczej dworskie klimaty i to bardzo oddalone od średniowiecznych, raczej w stronę renesansu, a nawet baroku. Warto posłuchać tego: http://bit.ly/ArsAntiqua, zwracając uwagę na frazowanie i rytmikę. Przy takiej muzyce trzeba zapomnieć o siatce tempa. Sam pomysł jest bardzo interesujący, przemyślany, zgrabny muzycznie oraz aranżacyjnie. Warto jednak się zastanowić, czy w swojej twórczości trzymać się oryginalnych wzorców, czy raczej potraktować je jako ubarwienie bardziej współczesnych brzmień. Wszystko pośrodku będzie w jakimś sensie sztuczne.
GP: Próba skomponowania mediewalnej w swej wymowie muzyki nie jest sprawą prostą. Warto poszperać w historii o Ars antiqua i Ars nova, o trubadurach i minesingerach. Zachowanych zabytków muzycznych tej epoki z terenów polskich ziem nie jest wiele, ale coś niecoś można znaleźć nawet na YT. Trudność w tworzeniu to przede wszystkim zupełnie odmienne frazowanie i rytmika niż te współczesne. Dodatkowo nie istniał wówczas system dur-moll, do którego przywykliśmy. Reasumując, przesłana propozycja to nawet nie demo średniowiecznego stylu – to o nim wyobrażenie. Komentarze: 
crash22 (2015-09-20)
Bardzo miłe nagranie ilustracyjne - podoba mi się. Ode mnie 10. Pozdr.

MAB (2015-08-31)
"to o nim wyobrażenie" - nie inaczej.Aby dodawać własne komentarze musisz być zarejestrowanym użytkownikiem naszego serwisu.
Zarejestruj się już teraz, to nic nie kosztuje.

PARTNERZY
Studia Nagraniowe i Koncertowe Polskiego Radia  Kancelaria Adwokacka - Damian Kosmala  Polskie Stowarzyszenie Realizatorów Dźwięku  LIVE SOUND & Installation  E-Muzyk.pl
PATRONATY
    Warsaw Electronic Festival     
AVT KORPORACJA
© by AVT Wydawnictwo 2016, All right reserved

----- Account: pp.eis.compl -----